CASTRICUM - Ruud Slotboom heeft zondag het Open Kampioenschap Driebanden van Castricum op zijn naam geschreven. In de finale was hij duidelijk te sterk voor Mike Bergwerf en veroverde daarmee voor de tweede keer de titel.

Aan het open kampioenschap, georganiseerd door Biljartvereniging Castricum (BVC), deden 45 spelers mee. Na de voorronden, waarin werd gespeeld in negen poules, plaatsten zestien finalisten zich voor de beslissende finaledag. De wedstrijden kenmerkten zich door kleine onderlinge verschillen en veel spanning, typerend voor het driebandspel waarin elke stoot telt.

Slotboom plaatste zich via de zogenoemde ‘poule des doods’ overtuigend voor de halve finales. Daarin versloeg hij Gerrit Tuijn, terwijl Mike Bergwerf in een spannende partij afrekende met Dirk Twisk. In de finale nam Slotboom al snel afstand en gaf hij zijn jongere opponent geen kans om terug te komen.

De kleine finale om de derde plaats werd gewonnen door Gerrit Tuijn, die Dirk Twisk met het kleinst mogelijke verschil versloeg.

Voor Mike Bergwerf betekende het bereiken van de finale zijn eerste grote succes op een open driebandentoernooi. De speler liet zien over veel potentie te beschikken voor de toekomst.

Na afloop sprak BVC-voorzitter Rolf Greshof zijn waardering uit voor de sportieve sfeer, de inzet van de vrijwilligers en de publieke belangstelling. “Dit toernooi laat zien hoe aantrekkelijk en spannend driebanden kan zijn,” aldus Greshof. Met een goed bezochte finaledag en hoogstaande partijen kan de organisatie terugkijken op een geslaagd toernooi.