NEDERLAND – Met het einde van februari in zicht en de meteorologische lente in aantocht verandert ook het weerbeeld. Na enkele koude dagen wordt het duidelijk zachter. Er zitten zelfs een paar lenteachtige momenten tussen, al trekken er ook geregeld buien over het land.
Dit weekend begint al relatief mild. Op zaterdag liggen de temperaturen rond de 10 graden. In het noorden wordt het 8 à 9 graden, terwijl het in het zuiden lokaal kan oplopen tot 12 graden. Er waait een matige tot vrij krachtige west- tot zuidwestenwind. Breekt de zon even door, dan voelt het direct aangenaam aan. Lang blijft het echter niet droog, want in de avond volgt vanuit het zuidwesten opnieuw regen.
Zondag overheerst de bewolking en valt er van tijd tot tijd regen. Ook dan is het zacht voor eind februari, met maxima van 9 graden in het noorden tot 13 graden in het zuiden. De zuidwestenwind is matig tot vrij krachtig en vooral in het westen komen windstoten voor tot ongeveer 50 kilometer per uur.
Maandag blijft het wisselvallig met verspreid over het land buien. Tussendoor is er ruimte voor de zon. De temperaturen variëren van 9 à 10 graden aan de noordkust tot circa 13 graden in het zuiden. De zuidwestenwind is opnieuw matig tot vrij krachtig en soms vlagerig.
Dinsdag neemt het aantal buien af en breekt de zon vaker door. In het binnenland kan het dan al 15 tot 16 graden worden. Woensdag lijkt zelfs de eerste echte lentedag van het jaar te kunnen opleveren: het blijft droog, de zon schijnt geregeld en de temperatuur stijgt naar 13 tot lokaal 18 graden. Wel blijft er een matige zuiden- tot zuidwestenwind staan, waardoor het op de Waddeneilanden en langs de Waddenkust frisser aanvoelt.
Vanaf donderdag en in aanloop naar het volgende weekend wordt het weer wisselvalliger en daalt de temperatuur iets.

7.6 ℃


































